Dąbrowa Górnicza ul. Relaksowa 31
505 044 147
Gabinet Naturoterapii Twórca Harmonii / wizyty umawiane telefonicznie

Masaż Nefrytowy

1. Masaż całego ciała

za pomocą znajdujących się wewnątrz rolek Jade jak i ultranowoczesnych dobrze rozciągających kręgosłup walców gumowych tak zwanych interwałów. Specjalna konstrukcja zgodna  z ergonomią łuku S i kształtu kręgosłupa człowieka. Unikalne funkcje cieplne rozgrzanych rolek wspomagają krążenie krwi i metabolizm przyczyniając się do poprawy zdrowia przez dłuższy czas.

2. Relaks szyi i barku

Pełny relaks szyi ramion i barków zwłaszcza jeśli mięśnie są sztywne lub jeśli czujesz się zmęczony.

Głęboki nacisk palcem w górę na ramieniu jak i w dół do połowy kręgosłupa sprawia iż pozbywamy się tych objawów.

3. Relaks talia i pas

rewelacyjny relaks w pasie dzięki miękkim delikatnym tarciom tak jakby masowały nas delikatne ręce masażysty rozluźnia napięte mięśnie powoli przy czym ruch rolek w górę i w dół sprawia iż rozciągamy mięśnie w okolicach całego kręgosłupa bioder i pasa.

Dzięki funkcji akupresury od góry do dołu jesteśmy w krótkim czasie wyeliminować napięcie mięśni jak i pozbyć się bólów.

4. Masaż dolnej części ciała

– skupia się na dolnej części ciała i talii zapewniając głębokie doznania masażu w okolicach łydek, ud, bioder, pośladków.

DLACZEGO NEFRYT ?

Kamień nefrytu, choć znany jest głównie jako kamień ozdobny, ma nieocenione właściwości zdrowotne, dzięki czemu zyskał nawet przydomek – kamień życia. Jego nazwa pochodzi z greki, a oznacza… nerkę.

Nefryt– minerał ten zawiera wiele naturalnych mikroelementów przyswajalnych przez organizm takich jak krzemiany wapnia, magnezu i żelaza, wraz z malutkimi włókienkami amfibolu. Jego wytrzymałość jest większa od stali i jest odporny na ścieranie. Ma tę zaletę że utrzymuje ciepło dłużej niż inne kamienie. Nefryt jest kamieniem półszlachetnym będącym naturalnym przewodnikiem długich promieni podczerwonych o tej samej fali co ludzkie ciało 7-14 mikronów. W wielu wydaniach medycyny wschodniej nefryt opisany jest jako kamień leczniczy, sprzyjający wydalaniu złogów z organizmu oraz mający pozytywny wpływ na tkanki. Kamień ten może także z powodzeniem zastępować cieplne i rozgrzewające kompresy. Nefryt sprzyja również wzmocnieniu i regeneracji – odmładza organizm, przez co wydłuża życie. Średniowieczni lekarze twierdzili, ze cierpiący na schorzenia nerek, migreny i zaburzenia wzroku powinni nosić paciorki z nefrytu.

„Złoto jest cenne a nefryt – bezcenny”  głosi chińskie przysłowie.

Ten przepiękny kamień uważany był dawniej za amulet wspomagający siły życiowe i chroniący przed wszelkimi chorobami. Jeden z cesarzy chińskich spał w łożu wyrzeźbionym z nefrytu.

Średniowieczni lekarze uważali, że osoby cierpiące na migrenę, schorzenia nerek i zaburzenia wzroku, powinny zaopatrzyć się w nefrytowe paciorki. Zbawienne dla zdrowia działanie tego kamienia wykorzystywane jest również współcześnie.

DLACZEGO JONY UJEMNE?

Rozgrzane kamienie nefrytu wpływają na powstawanie jonów ujemnych w powietrzu. Odpoczywając nad morzem, w lesie lub w górach odczuwamy jak nasz organizm dotlenia się dzięki temu, że jony ujemne mają możliwość szybkiego przenikania do organizmu. Ujemna jonizacja powietrza w urządzeniach zapewnia nam „efekt górskiego powietrza” praktycznie bez wychodzenia z domu. Jony ujemne działają dobroczynnie usuwając zmęczenie, usprawniając drogi oddechowe, zwiększając odporność organizmu, oczyszczając krew i regenerując komórki. Są szczególnie potrzebne dla osób żyjących w zadymionym środowisku miejskim, pracujących przy komputerze lub spędzających czas przy telewizorze. Minerał ten ma korzystny wpływ na zdrowie skóry, pochłania szkodliwe substancje i pierwiastki ciężkie, oczyszcza wodę, zawiera wiele mikroelementów i jest przewodnikiem promieni podczerwonych.

Na profesjonalnej leżance masującej poddajemy się termicznej terapii podczerwienią. Podczerwień emitowana jest przez rozgrzane kamienie nefrytu. Terapia przy pomocy gorących kamieni. Jest to metoda oddziaływania na organizm człowieka za pomocą minerałów (kamieni). W wyposażeniu wykorzystuje się kamień półszlachetny – Nefryt. Nefryt podczas nagrzewania wytwarza promienie długie podczerwone IR mające korzystny wpływ na organizm ludzki.

DLACZEGO FALE PODCZERWONE?

Długie fale podczerwone są tak ważne dla człowieka że nazywa się je  «falami życia».

Promienie podczerwone – fale elektromagnetyczne wytwarzane przez gorące przedmioty, a spektrum tych fal składa się z promieni widzialnych i niewidzialnych. Człowiek nie widzi promieni podczerwonych ale czuje ich ciepło. Wielu ludzi myśli że długie fale podczerwone są niebezpieczne dla zdrowia. Długie fale podczerwone są bezpieczne i znajdują się na przeciwległym  końcu od fal dla nas szkodliwych takich jak rentgen, ultrafiolet, fale gamma.  Współczesne badania naukowe wykazały, że ciepło podczerwone jest niezbędna dla wszystkich form życia na Ziemi.

Ludzkie ciało emituje podczerwień o długość fali  do 12 mikronów, w takim cieple rozwija się dziecko w łonie matki. W Stanach Zjednoczonych od 1981 podczerwień  wykorzystana jest  do ogrzania noworodków i wcześniaków.

Nefryt szybko się nagrzewa i powoli oddaje swoje ciepło. Nefryt emituje ciepło o długości fali 10 mikronów, która współgra z ciepłem ludzkiego ciała. Ciepło innych przedmiotów typu grzałka czy żelazko może poważnie poparzyć skórę ponieważ długość fali tego ciepła jest krótsza i niezgodna z naszym ciepłem.

Długie fale podczerwone ceramiki turmalinowej wnikają w tkankę organizmu.  To ciepło jest przyjmowane przez organizm jak własne ponieważ odpowiada spektrum zdrowych komórek.

Długie fale podczerwone normalizują przemianę materii, złe reakcje zatrzymują się dobre wzmacniają.

Stanowią one główny procent promieniowania słonecznego. Uzupełniają braki ciepła słonecznego w zimowe dni. Stosowane w większości urządzeń do Masażu, przenikają w głąb ludzkiego ciała powodując regeneracje organizmu oraz uruchamiając w nim naturalne mechanizmy obronne. Podczerwień korzystnie działa tez na układ oddechowy, sercowo-naczyniowy, na gospodarkę wodno-elektrolitowa, prace nerek i wielu innych gruczołów, obniża napięcie mięsni. Zmniejsza także pobudliwość nerwowa, działa uspokajająco. Ponadto promieniowanie podczerwone oczyszcza skore i tkanki podskórne z toksyn, likwiduje cellulit i wspomaga odchudzanie.

DLACZEGO MASAŻ ?

Regularny masaż zapewnia wiele korzyści m.in. wzmacnia mięśnie grzbietowe, optymalizuje krążenie, oraz usuwa istniejące blokady w naczyniach krwionośnych.
Masaż pomaga zmniejszyć zmęczenie i obrzęki.
Uwalnia napięcie mięśni i relaksując pomaga odpocząć organizmowi, dodaje witalności i energii.

Gorące kamienie masują kręgosłup od podstawy czaszki, az do kości ogonowej.Ciało użytkownika poddane jest masażowi poprzez ugniatanie, uciskanie i wałkowanie.

Dzięki masażowi oraz ciepłolecznictwu urządzenie skutecznie polepsza funkcjonowanie wszystkich układów w organizmie człowieka. Powoduje ustępowanie nadmiernego napięcia mięśniowego, wzmożenie krążenia krwi oraz wpływa pozytywnie na nasze narządy wewnętrzne, wspiera leczenie wielu schorzeń, skutecznie zwalcza ból, a także wzmaga krążenie krwi.

DLACZEGO ROZCIĄGANIE KRĘGOSŁUPA ?

W medycynie wyróżnia się rozciąganie mokre i suche.

Metoda ta działa delikatnie i całkowicie bezpiecznie dla kręgosłupa. Wyciaganie na urządzeniu odbywa się z pomocą ciepła podczerwonego, wysokości na której znajduje się projektor i przesuwania rolek. Ciepło doskonale rozluźnia mięśnie; W miejscu zetknięcia rolek z plecami powstaje łuk, człowiek masą swego ciała naciska na rolki i kręgosłup rozciąga się.

Krok po kroku, dosłownie segmentuje, rozciąga tkanki kręgosłupa- jest to najbardziej bezpieczny wariant rozciągania. W wyniku tego zmniejsza się ciśnienie wewnątrz dysku międzykręgowego, następuje eliminacja blokady stawów międzykręgowych.

W dalszej kolejności następuje zwiększenie odległości międzykręgowych i między stawowych. Uwalniane są nerwy odchodzące od rdzenia kręgowego. Odnawia się komunikacja z centralnym systemem nerwowym.

Takie wyciąganie tworzy unikalne warunki do odbudowy dysków międzykręgowych oraz wszystkich struktur kręgosłupa. Umiarkowane dawkowanie rozciągania wyklucza jakiekolwiek uszkodzenia.

DLACZEGO MASAŻ PUNKTOWY ?

Metoda uciskania palcem, albo masaż punktowy, przywraca ciału ruchomość, poprawia stan stawów, mięśni, działa uspokajająco na system nerwowy. Ta metoda nie tylko usuwa skurcze mięśni, ale także ich przyczynę, pozwalając głęboko wpływać na fizjologiczne i psychologiczne procesy w organizmie człowieka. Masaż punktowy może być stosowany przy wielu chorobach.

Specjaliści w przemyślany sposób naciskają kciukami rąk na mnóstwo punktów ciała z jednej strony albo symetrycznie. Mechanicznemu ciśnieniu podlegają nieduże obszary (2-10 mm) powierzchni skóry, nazywane biologicznie aktywnymi punktami. Ucisk przede wszystkim wykonywany jest w ten sposób, aby człowiek czuł coś pośredniego między „ boleśnie” a „przyjemnie”.

Wewnętrzny projektor oddziałuje na wiele szeregów biologicznie aktywnych punktów wzdłuż kręgosłupa.

DLACZEGO PRZYPIEKANIE tzw. moksoterapia ?

Ciepło długich fal podczerwonych stymuluje biologicznie aktywne punkty wzdłuż kręgosłupa za pomocą przypiekania

Miejsce problematyczne podlega stałemu naciskowi i pod wpływem ciepła poprawia się w nim krążenie dzięki czemu zdrowieje.

Najlepszy efekt osiąga się korzystając z temp. 60-70oC. Podczas przystanku projektora wewnętrznego wygrzewane są biologicznie aktywne punkty. Ciepło długich fal podczerwonych wnika głęboko do tkanek dzięki czemu likwidowany jest ból i stan zapalny.

Dzięki przypiekaniu i ruchowi projektora wewnętrznego w górę likwidowane jest napięcie w mięśniach i zwiększa się  efektywność leczenia. Na Wschodzie, przypiekanie i masaż punktowy są wykorzystywane już od starożytności do leczenia wielu chorób. Współczesne badania wykazały, że ta metoda zwiększa ilość czerwonych i białych krwinek, poprawia krążenie.

Światowa Organizacja Zdrowia potwierdziła skuteczność tej metody.